29 Nisan 2016 Cuma 18:50
Köşe Yazarımız Olmak İster misiniz? Başvurmak için tıklayın.

2013 Uluslarası Raymond Defever Trophy Onur Ödülü Sahiplerini Buldu

20 Eylül 2013 Cuma - 10:09 DHA [5084004]

Dünyada 86 ülkenin üye olduğu Uluslararası Okul Sporları Federasyonu, Türkiye'nin 2013 yılında kazanmış olduğu başarılarını İstanbul Balta Limanı Polis Evi'nde yapılan ödül töreni ile taçlandırdı.Dünyada 86 ülkenin üye olduğu Uluslararası Okul Sporları Federasyonu, Türkiye'nin 2013 yılında kazanmış olduğu başarılarını İstanbul Balta Limanı Polis Evi'nde yapılan ödül töreni ile taçlandırdı. Törene 2013 yılının başarılı okullarının yöneticileri, sporcuları, öğretmenleri ve velilerin yanında Gençlik ve Spor Bakanlığının Temsilcisi ve İstanbul Gençlik Hizmetleri İl Müdür vekili katıldı.

Futbolda İstanbul Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi Dünya Şampiyonu, basketbolda kızlarda İstanbul Bostancı Doğa Koleji Dünya Şampiyonu

Erkeklerde İstanbul Mürüvvet Evyap Koleji Dünya Şampiyonu, yüzmede kızlarda İstanbul Anabilim Eğitim Kurumları Dünya İkincisi, erkeklerde İzmir Özel Fatih Koleji Dünya İkincisi ve Kız-Erkek Federasyon Karma Milli Takımı Dünya Şampiyonu, teniste kızlarda İstanbul İstek Vakfı Kemal Atatürk Anadolu Lisesi Dünya Şampiyonu, erkeklerde İstanbul İstek Vakfı Kemal Atatürk Anadolu Lisesi Dünya Üçüncüsü, atletizmde ise kızlarda Bursa Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Dünya İkincisi, erkeklerde Ankara Yenimahalle Endüstri Meslek Lisesi Dünya İkincisi ve Kız-Erkek Federasyon Karma Milli Takımı Dünya Üçüncüsü olarak bu ödülü Türkiye'ye getirdi.

ISF yönetim kurulu ve Türkiye Okul Sporları Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin eksiksiz katıldığı ödül töreninde konuşma yapan ISF Başkanı Andrea Delpin "Dünyada okul sporlarının liderliğini Türkiye üstlenmiştir. Sayın Başkan Ayhan Pala ile birlikte Federasyonumuz başarılı çalışmalar yaparak diğer ülkelere örnek olmuştur. Bu ödülü Türkiye'ye vermekten onur duyuyorum, ülkeniz hükümetinin spora verdiği destekle olimpiyatlar mutlaka bu güzel ülkeye gelecektir. Biz ISF ailesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonrada her türlü desteği olimpiyat yolunda sizlere vermeye devam edeceğiz" dedi.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu'nun gerek sportif faaliyetler gerekse teknik kurullarda yönetimimize her türlü desteği vermesi ve faaliyetlerdeki üstün başarısı ile ülkeniz yöneticilerinin spor aşkı ve gençliğe verdiği önem bu ödülün size gelmesine sebep olmuştur dedi. 2014 yılında Trabzon'da yapılacak olan Dünya liseler hentbol şampiyonasına ve 2015 yılında Antalya'da yapılacak olan Oryantrink dünya şampiyonasına bugünden hazırız diyerek konuşmasını tamamladı. Daha Sonra programda 22-27 haziran 2013 te Çek Cumhuriyeti'nde dünya derecesi yapan öğrenci sporculara altın ödülleri verildi.

Futbolda Türkiye ve Dünya Şampiyonu olan Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi Öğretmenlerinden olan ve aynı zamanda Fenerbahçe U19 takımını da çalıştıran Semih Özün yaptığı açıklamada Türkiye ve Dünya Şampiyonası'nı hak ederek kazandıklarını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti "Dünya Şampiyonu olan Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi için özel bir ödül töreni gibi oldu. Ödül töreninden çok burada Türkiye ISF yani okul sporları federasyonu, Uluslararası Okul Federasyonu tarafından ödüllendirilmiş. Biz de buraya misafir olarak geldik. Çünkü lisemiz dünya Şampiyonu oldu. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi olarak İstanbul Şampiyonu olduk daha sonra giderek 12-24 Nisan arasında Dünya Şampiyonu olduk ve bunu gururunu yaşıyoruz burada. Oyuncularımızla beraber bu gururun mutluluğunu ve sevincini içindeyiz. Oyuncularımız için bu turnuva çok faydalı oldu. Zorlu maçlar oynadılar çok hak ettiler. Türkiye ve 24 takımın katıldığı Dünya Şampiyonasında hak ederek şampiyon olduk. Yarı finalde Fransa'yı, Finalde de Almanya'yı yendik ve bunun ikisini de penaltılarla kazandık. Bu stersin altından da kalkmasını bildiler onları buradan tebrik ediyorum. Ayrıca okulumuzun idarecilerine, beden eğitimi öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum bize şuana kadar verdikleri destekten dolayı. Çünkü bu çocuklarımız sadece okula gitmediler sabah 7.30'da okula gittiler öğlen de okuldan çıkıp antrenmanlarına katıldılar. Bazen derslerinden ayrı kaldılar diğer öğretmenleri onlara yardımcı oldular"

Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala, 40 yıllık ISF üyesi olduklarını ve ilk defa Raymond Defever Trophy Onur Ödülü'nü aldıklarını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti "Bu gün Türkiye Okul Sporları Federasyonu ve Ülkemiz adına bizim ve ülkemiz açısından son derece mutlu ve anlamlı bir gün yaşamaktayız. Ülkemiz 1972 yılından beri Dünya Okul Sporları Birliği olan ISF'in üyesidir ve bu 40 yıl geçen süreç zarfında ilk defa Raymond Defever onur ödülünü almaya hak kazandı. Bu bizim açımızdan son derece mutluluk ve onur verici bir olay. Tabi ki bu ödülün anlamı aileler de, çocuklarımız da, okullarımız da, öğretmenlerimiz de, okul yöneticilerimiz de, Spor Genel Müdürlüğü'müz de ve Gençli ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç'ın desteklerinde saklıdır. Biz onlar için ve ülkemizin geleceği için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bugün ki ortam da göstermiştir ki spor yapan gençlerin milli ve manevi değerlere bağlı, ahlaki değerleri yüksek ve ülkesini en üst düzeyde temsil eden özellikleri taşımaları burada bu vesile ile ülkemizin gururu olmaları noktasında gurur verici bir anlamlı geceyi tamamlamış bulunmaktayız. Uluslar Arası Federasyon Başkanı Andrea Delphin, Genel Sekreter Coolin ve Yönetim kurulu, Sırp Federasyon Başkanı, Yunanistan Okul Sporları Federasyonu temsilcisi gibi geniş bir ailenin misafirperverliği içerisinde onları ağırlamaya çalıştık. Son derece mutluyuz onlarda burada gururludur ve ülkemize bu ödül hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala da bu yılın ISF de Türkiye yılı olarak kabul edildiğini söyleyerek, ülkemizin uluslararası okul sporları faaliyetlerinde kırılması zor bir rekor elde ettiğini belirtti.

Bu yılın şampiyon takımları şöyle

BASKETBOL 28Mart5 Nisan 2013 Güney Kıbrıs Rum Kesimi

Kız İstanbul Bostancı Doğa Koleji Dünya Şampiyonu

Erkek İstanbul Mürüvvet Evyap Koleji Dünya Şampiyonu

YÜZME 0712 Nisan 2013 İsrail

Kız İstanbul Anabilim Eğitim Kurumları Dünya İkincisi

Erkek İzmir Özel Fatih Koleji Dünya İkincisi

Kız-Erkek Federasyon Karma Milli Takımı Dünya Şampiyonu

TENİS 1320 Nisan 2013 AVUSTRALYA

Kız İstanbul İstek Vakfı Kemal Atatürk Anadolu Lisesi Dünya Şampiyonu

Erkek İstanbul İstek Vakfı Kemal Atatürk Anadolu Lisesi Dünya Üçüncüsü

FUTBOL 1422 Nisan 2013 FRANSA

Erkek İstanbul Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi Dünya Şampiyon

ATLETİZM 2227 Haziran 2013 Çek Cumhuriyeti

Kız Bursa Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Dünya İkincisi

Erkek Ankara Yenimahalle Endüstri Meslek Lisesi Dünya İkincisi

Kız Erkek Federasyon Karma Milli Takımı Dünya Üçüncüsü

İlgili Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış.
Yorumunuzu Yazın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde FatihHaberleri.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Say